Protože si zasloužíte učit

se od těch nejlepších.

Dnes mám skutečně obrovskou radost z focení. Ani ne po 6ti dnech, co jsem vstoupila do Josefova tréninku, jsem dokázala fotit v režimu M. A fotky byly skutečně pěkné. Děkuji!
Jana Hluběnová

12 let zkušeností s lektorováním fotografie

10 let praxe profesionálního fotografa

autor nejčtennějšího fotografického e-booku
ve střední Evropě

autor nejúspěšnějšího online tréninku
pro fotografy ve střední Evropě

jeho online kurzy zakoupilo již více jak
10 000 fotografů po celém světě

i ty nejsložitější pojmy dokáže vysvětlit
s naprostou lehkostí a jednoduchostí

JOSEFŮV PŘÍBĚH

Psal se rok 2005 a Josef měl několik měsíců do státnic na Fakultě aplikovaných věd
v Plzni. Už několik let si hrál s amatérskou digitální kamerou. Měl jeden velký sen:
mít profesionální firmu, která by natáčela plesy, svatby, koncerty, reklamní spoty ...

Založil si tedy živnost a plný elánu se vrhl do světa podnikání.

Hned u prvních zakázek zjistil, že je větší poptávka po fotografech, než kameramanech. Původní sen o videostudiu se tedy trochu stočil a Josef se stal fotografem. 

V roce 2007 si otevřel svůj první fotoateliér a začal organizovat večerní i celodenní kurzy fotografie, kde předával své zkušenosti. Tehdy vůbec netušil, jak osudový krok
to byl. Zkušenosti, které na těchto kurzech jako lektor získal, mohl později proměnit
v dokonale funkční online tréninky. Právě na těchto kurzech se naučil učit. Fotit a učit fotit jsou totiž dvě naprosto rozdílné profese. Díky mnoha letům praxe dokonale poznal, s čím fotografové nejvíce válčí a jak jim může co nejefektivněji pomoci.

Pracoval 12 i více hodin denně. Úspěchy střídaly pády a nejednou zvažoval,
že podnikání zanechá. Jeho vize, jak se bude mít krásně, vzala dávno za své.

Stěží pokryl náklady. A když něco vydělal, utratil to hned za techniku. Jeho byznys byl notně sponzorovaný jeho manželkou a to jak penězi, které vydělala, tak i jejím časem. Bez její vůle a podpory by nikdy nedošel tam, kde dnes je.

V roce 2010 se mu narodil druhý syn a přišel obrovský „AHA“ moment. Uvědomil si,
že ještě „včera“ držel v náručí stejně velké miminko jako dnes, a to miminko dnes už chodí a povídá. To „včera“ bylo před rokem a půl, kdy se mu narodil jeho první syn.

Josefovi došlo, že zaslepen vidinou „úspěchu“ zcela zapomněl na to, že život není jen
o kariéře a o aktuálním zůstatku na kontě.

Jeho děti se mu tak staly největšími životními učiteli.

S tímto uvědoměním a zastavením se mu konečně začalo opravdu dařit.
Místo na peníze začal myslet na to, jak může lidem kolem sebe doopravdy pomoci.

V roce 2012 založil blog pro fotografy (www.blogfotografa.cz), který se později stal jedním z nejčtennějších blogů o focení v ČR a SR. Dodnes na něm stále pomáhá začínajícím i mírně pokročilým fotografům jak s focením, tak s motivací.

Napsal historicky první fotografický e-book v ČR a SR a je i autorem první audioknihy
o focení v ČR a SR.

Jeho e-booky jsou na poli fotografie co do počtu stažení ve střední Evropě absolutně nejúspěšnější, kdy rekord drží e-book „Tajemství krásných fotek“ s více jak 100 000 downloady.

Na konci roku 2012 vytvořil jako první v ČR a SR online kurz pro fotografy:
"Jak upravovat fotografie v programu Adobe Photoshop".

Aby podpořil jeho šíření, založil v roce 2013 jako jeden ze 3 společníků první online vzdělávací portál v ČR a SR „Kurzy pro radost“ (www.kurzyproradost.cz).
Tímto portálem již prošly desítky tisíc studentů a je jedním z nejúspěšnějších portálů svého druhu ve střední Evropě.

V roce 2014 jako jeden ze 4 společníků vyprodukoval nejúspěšnější online kurz roku
v ČR a SR – „Radost z prodeje“ s více jak 2 500 prodeji během jediného měsíce.
Tímto projektem začála spolupráce s Petrem Urbancem, známým slovenským spíkrem a motivátorem (www.peterurbanec.sk).

S ním založil firmu S radostí k úspěchu s.r.o., která je autorem nejúspěšnějších online kurzů v oblastech manažerských dovedností, obchodnických dovedností a osobního rozvoje. Je úžasné sledovat, kolika lidem každý den takto Josef s Peterem pomáhají.

Při tom všem stihl v roce 2015 spustit další online kurz pro fotografy, Radost z focení. Ten se brzy stal nejúspěšnějším online kurzem ve střední Evropě. Proč? Protože jednoduše funguje. A funguje proto, že je jednoduchý.

V roce 2017 vstupuje úspěšně na polský trh. Od teď pomáhá už i polským fotografům. Zároveň produkuje další kurzy a píše další e-booky, tentokrát o focení portrétů, krajiny, makra a zvířat. V tomto roce se mu narodila i dcera Anežka a Josef se na chvíli odmlčuje.

Ale jen na chvíli. V pozadí probíhaly testy, jak jeho kurzy přijmou lidé v zahraničí.
A ukázalo se, že mají stejný úspěch, jako v jeho rodné zemi a ve Slovenské republice. Proto spouští spolupráci s hned několika partnery, kteří šíří jeho kurzy po celém světě.

Můžeš být jedním z nich

Uvidíme s čím přijde dále. Máme se rozhodně na co těšit 😉

Zdravím Pepo! Ve čtvrtek jsem zhlédl Váše online vysílání a zakoupil si „Radost z focení“ V pátek mi dorazila moje první zrcadlovka a Musím Vám napsat, že po týdnu fotím v režimu M. V toto jsem vůbec nedoufal. Díky Vám mám z focení opravdu radost.
Josef Cudrák reference
Josef Cudrák
To, co děláte je super. Fotila jsem doteď jen s automatikou a s Vaším kurzem jsem už vyfotila spoustu krásných fotek v manuálním režimu :-)))
Monika Hrmová
Tak toto byl zatím nej kurz, neskutečné, jak lehce jsem vše pochopill! Už jsem zkusil i fotky v manuálním režimu a porovnal s automatikou. Bingo! V manuálu byly mnohem lepší! Investice do kurzu se mi už teď mnohonásobně vrátila.
Vojtěch Belluš
Přes víkend jsem si prošel větší část kurzu a musím říci, že jste fak dobrý. Perfektně, jednoduše a logicky vysvětlené i ukázané. Fakt super. I když nejsem začátečník a už jsem absolvoval řadu kurzů, investice do Vašeho kurzu byla rozhodně ta njejlepší, jakou jsem kdy udělal.
Milan Sápar
Ohromné díky za online kurz „Radost z focení“. Jedním slovem PECKA. To, že někdo umí pěkně fotit, je jedna věc. Ale že má talent to vysvětlit a hlavně, a to podotýkám, má odvahu a chuť se o to podělit, to je opravdu úžasná věc. Úplně mě to spolklo.
Rosťa Dvořák
Trochu jsem z koupí kurzu váhal a vstoupil na poslední chvíli. Několik videí už mám za sebou a musím říct, že je to bomba, velice srozumitelné, žádné odborné názvy ,kterým začínající fotograf nerozumí.... Některé vaše tipy už jsem zkoušel a ono to opravdu funguje, tak jak říkáte. Jsem prostě nadšený.
Václav Bárta
Můžu s klidem říci, že ze všech možných rad, návodů, publikací se opravdu razantně zlepšily mé výsledky až po Vašich kurzech. Díky Vám se mi přiblížil sen být špičkových fotografem.
Jaroslav Malaník
Chtěl bych Vám moc poděkovat za Radost z focení . Posunul jsem se díky nim o velký krok vpřed. Neviděl jsem taková videa jaká máte Vy, kde je vše srozumitelně a jasně vysvětleno, bez zbytečností jednoduše jen to, co je třeba.
Marek Hádal
Není moc zvykem chválit, ale jinak to nejde. Díky ti za čas strávený u mojí výuky. Nelituju ani minuty a ani koruny. Za pár hodin u tebe se člověk naučí více než na drahých workshopech velikých firem.
Rosťa Kutěj
Pepo, nesmírně si mne inspiroval. Ztotožňuji se s tvou filosofií a myšlením. Jsem teprve na začátku, mám v tom jasno a ujistil jsi mne v tom, že jdu správným směrem a že to jde, když se chce 🙂
Pavel Večerek
Ahoj Pepo, děkuji za kurz a velice se těším na další. Tvůj přístup je neuvěřitelně pozitivní, jsi tím jedinečný podle mě i jako člověk, ne jen jako fotograf. Děkuji za kurz a velice se těším na další.
Jan Trnka
Dobrý večer Pepo, děkuji za skvělý kurz. Spoustu věcí mi připomněl, v dalším mě utvrdil, rozhodně mě opět nakopl 🙂 a také jsem se něčemu novému přiučila ... úžasný 🙂
Martina Vlasáková
Ahoj Pepo, ve školení jsi fakt dobrej, naučil jsem se od tebe moc věcí, hlavně ovládat svojí zrcadlovku, bavilo mě jak motivuješ nové adepty k vlastnímu kreativnímu přístupu.
Jan Šiman
Moc jsem Vám chtěla poděkovat. To je přesně to, co jsem potřebovala. Nelituji ani jediné koruny.
Rady a celkové pojetí předčily moje očekávání.
Iva Kovářová
Už po pár videích jsem věděla, že nebudu litovat ani cent. Tento kurz mne naučil opravdu hodně. Naučil mne nastavovat foťák, rozumět jeho funkcím a umět si ho nastavit v jakékoliv situaci. Naučil mne upravovat fotky a to tak, že z nich mám ještě větší radost jak před tím. Informace je sama o sobě jen informace. Moc záleží na tom, jak je podaná. V tomto kurze to bylo podané perfektně. Rozhodně doporučuji začátečníkovi i pokročilému, prostě každému, kdo se chce naučit fotit nebo už fotí a chce mít z focení ještě větší radost, než měl do teď.
Lenka Chudiaková
Úžasné, děkuji za vysvětlení Mám nakoupeno plno knih a nikde to není vysvětlené tak hezky zřetelně a jedndouše. Děkuji :))
Laura Koubová